Drobné stavební práce

Stavba na pozemku

Stavba  betonového podkladu

V roce 2015 jsme dostali zakázku na stavbu dřevěné pergoly na pozemku zahrádky, pro kterou bylo nutné nejdříve postavit betonový podklad.

Na nerovném pozemku jsme vybrali a vyměřili vhodné místo o rozměru 3 x 5 m, které jsme si vyznačili dřevěnými kolíky. Podél kolíků jsme vykopali obvodové základy a vysypali je vrstvou štěrku, do níž jsme po celém obvodu usadili do suchého betonu palisády. Tím jsme zároveň vyrovnali mírně šikmý terén. Při usazování palisád jsme současně zakotvili pozinkované závitové tyče (o průměru 24 mm), určené na nohy pergoly, s regulovatelnými matkami a podložkami, které byly 10 cm nad zemí, aby odolaly korozi a důsledkům nepříznivého počasí.

Jakmile nám hrubý štěrk zhutněl, tak jsme jím zasypali celou plochu a následně jsme ho upěchovali a srovnali latí do roviny. Na vrstvu štěrku jsme nasypali a do roviny upěchovali písek, na nějž jsme položili nasucho základ z hladkých betonových dlaždic v tloušťce 4 – 5 cm do rozměru 50 x 50 cm.

Pro zpevnění a zamezení houpání dlaždic, jsme betonový podklad zasypali jemným bílým křemičitým pískem a pomocí koštěte vyplnili spáry. Kolem palisád jsme upravili zeminu. A stavba dřevěné pergoly mohla začít…

V úvahu připadala i varianta dřevěného roštu s vodovzdornou překližkou, která byla finančně takřka srovnatelná, ale za to daleko pracnější. Proto jsme po dohodě se zákazníkem vybrali variantu pokládky betonových dlaždic nasucho.

Líbí se Vám naše práce?