Truhlářská výroba

Nábytek z palet

Výroba postele z dřevěných palet

Ač neobvyklý, ale v současné době velmi moderní trend s cenovou dostupností, hodící se takřka do každého interiéru – je výroba nábytku z palet.

Obrátila se na nás zákaznice s poptávkou na výrobu dvojlůžkové postele z dřevěných palet, s úložným prostorem a vysokým čelem. Použili jsme EUR palety typu A, které mají rozměr 80 x 120 cm a poskládali je v půdorysu do rozměru 2 x 2 m (vždy krátkou na dlouhou hranu) tak, aby bylo možné použít matraci standardního rozměru 160 x 200 cm. Tím vznikl po stranách prostor 2 x 20 cm, který je ideální na odkládání různých věcí a drobností.

Je také možné použít matraci o rozměru 140 x 200 cm, která prostor po stranách zvětší na 2 x 30 cm.

 

Palety jsme rozebrali na jednotlivé díly, vytahali z nich všechny hřebíky a následně jsme všechny části obrousili na hladko. Jednotlivé díly jsme zpět přišroubovali vruty a smontovali do požadovaného rozměru. Postel jsme složili ze dvou pater (2 palety na sobě). Úložný prostor jsme zhotovili tak, že jsme vyříznuli prostřední část palet a místo pro ukládací prostor jsme vyztužili a našroubovali zde dvě prkna po stranách. Tím jsme získali vedení pro snadné zasouvání šuplíků. Úložné šuplíky byly vyrobeny z dřevěných částí EUR palet a spodní část ze šedého lamina s pevným dnem. Pro snazší manipulaci jsme na ně zespodu přišroubovali kolečka. Na každé straně postele vznikl u nohou úložný prostor pro jeden šuplík.

Pak jsme obrousili všechny plochy postele včetně sražení hran a natřeli je dvěma vrstvami napouštěcího transparentního oleje na nábytek. Na spodní části palet postele, styčné plochy s podlahou, jsme nalepili filcové podložky, které zabraňují poškození podlahové krytiny (např. poškrábání plovoucí podlahy) a umožňují snadné posouvání postele po podlaze. Postel byla po jednotlivých částech dovezena zákazníkovi, kde jsme ji smontovali. Výhodou postele z dřevěných palet je možnost jí kdykoliv rozebrat a zase zpět smontovat.

 

Moderní design postele je možné podtrhnout umístěním barevných svítících LED pásek. Na přání lze také doplnit a zabudovat tzv. nepřímé osvětlení, které působí dojmem většího prostoru.

Líbí se Vám naše práce?