Montáž stavebních pouzder JAP

Soukromý byt na Starém Městě

Montáž stavebního pouzdra JAP Aktive pro posuvné dveře Sapeli bez zárubně

U mnoha zákazníků jsme prováděli montáž různých typů stavebních pouzder JAP pro posuvné dveře Sapeli. Konkrétně zde, jsme však montovali nový typ: Stavební pouzdro JAP Aktive. Jedná se o variantu pouzdra, kde se nepoužívá dřevěná obložková zárubeň – lidově řečeno „dveře jsou bez futra“. Místo zárubně má stavební pouzdro JAP Aktive masivní hliníkový rám, který je však po montáži téměř celý skrytý. Hladkou plochu dokončené příčky tak nic neruší a průchod je ve finále začištěn pohledově pouze tenkým hliníkovým páskem.

V této zakázce jsme neprováděli jen samotnou montáž pouzdra, ale zákazník požadoval kompletní dodávku včetně zhotovení sádrokartonové příčky a následně i dveří Sapeli. Nepříjemností byla znatelná nerovnost podlahy, ale po zjištění této skutečnosti jsme probrali se zákazníkem všechny možnosti a nakonec jsme vyřešili i tuto překážku. V konečné fázi je celkový výsledek velmi pěkný a minimalistický design se perfektně hodí do tohoto interiéru. Tomu odpovídají i hladké dveře bez rámečků, Sapeli model Elegant 10 v povrchu CPL laminát bílá perla. Dveře jsou osazeny kováním M&T, tedy mušlí ENTERO a čelní úchytkou umožňující při otevření dveří a úplném zasunutí do pouzdra, následné snadné povytažení dveřního křídla.

Při montáži jakéhokoli pouzdra je nutné dávat pozor na dodržení rovinnosti a přesnosti osazení. To u pouzdra Aktive platí dvojnásobně. Pokud nebude pouzdro osazeno přesně, vzniklé nerovnosti se často projeví až při montáži dveří, kdy je celá příčka dokončená a to včetně finální malby a úklidu pokoje. V takovém případě je drobná chyba na začátku fatální.

 

Líbí se Vám naše práce?