Dveře a zárubně Sapeli

Byt v panelovém domě, Libuš, Praha 4

Montáž dveří a obložkových zárubní

 – dveře s polodrážkou a viditelnými závěsy 80/10

V prosinci 2015 jsme montovali dveře Sapeli Swing a zárubně Sapeli Normal v Praze 4 na Libuši. Jednalo se o byt po celkové rekonstrukci v panelovém domě. Díky vhodně připraveným stavebním otvorům a správně zakončeným přechodům podlahových krytin, byla montáž obložkových zárubní rychlá a bez větších komplikací. Stavební otvory i nové příčky zhotovila realizační firma poměrně přesně, při montáži dveří a zárubní nebylo nutné nic upravovat. To bohužel nebývá vždy a nezřídka kdy musíme i sekat zdi a stavební otvor si sami upravit. Zvláštností zde bylo v koupelně vestavěné umyvadlo s pracovní deskou vcelku, které nebylo možné objednat v atypických rozměrech. Vzhledem k tomu zasahovala keramická pracovní deska přes stavební otvor a tím až do zárubně. Posunuli jsme tedy v daném otvoru obložku Sapeli maximálně na protilehlou stranu a opatrně jsme vyřízli zadní stojinu obložkové zárubně přesně podle pracovní desky umyvadla. Dalším krokem montáže je zavěšení dveří do zárubní, odzkoušení jejich bezvadné funkce, snadného chodu a případně seřízení. Všechny typy dveřních závesů pro dveře Sapeli umožňují výrazný rozsah seřízení a je potřeba také docílit toho, aby se dveře samovolně neotevíraly/nezavíraly.

Následuje montáž dveřního kování – tedy klik a samozřejmě odzkoušení hladkého chodu a funkčnosti. Zákazník si nakonec vybral perfektně zpracované kliky od českého výrobce Material&Technology, typ Garanti. Ačkoliv se na dveře v naprosté většině a napříč výrobci dnes montuje tzv. rozetové kování, ke dveřím Sapeli Swing se skvěle hodí tato klika ve štítovém provedení. Celý komplet vypadá nádherně sjednoceně. Po odzkoušení funkce celého kompletu je možné přistoupit k montáži „záklopů“ obložky pohrát si s vyakrylováním spár mezi zdí a zárubní.

V případě nutnosti je možné dveře nebo zárubně při montáži různými způsoby upravovat.

Dveře a zárubně v barevné kombinaci bílé a dřevěného dekoru daly bytu úplně jinou tvář.

Montážní PUR pěna může ještě trochu pracovat, i když je na omak zatuhlá. Necháváme proto montážní rozpěrky na namontovaných zárubních co nejdéle.

Líbí se Vám naše práce?