Truhlářská výroba

Masivní designový stůl

Masivní designový stůl

Nenašli jste stůl podle vašich představ? Často se setkáváme s názorem zákazníků, že vybrat si aktuálně z nabídky komerčně vyráběných stolů, není vůbec jednoduché. Jídelní stoly jsou buď nekvalitně zpracovány a nepůsobí dojmem dlouhé životnosti, nebo jsou příliš drahé, anebo nejsou hezké.

Zkombinovat tyto ukazatele do spokojenosti zákazníka se obchodním řetězcům ne vždy úplně daří.  S tímto dojmem se na nás obrátil i zákazník z Prahy 1. Máte stejný pocit? Neváhejte nás kontaktovat, v naší truhlářské dílně vyrobíme stůl přímo podle Vašich představ.

Právě pro něho jsme vyráběli tento designový masivní dřevěný stůl, rustikálního vzhledu, o celkovém rozměru desky 2,4 x 1,1 metru. Zákazníkova představa byla jasná. Přál si vyrobit do svého podkrovního bytu masivní stůl vintage stylu, na kterém budou vidět všechny „nedokonalosti“ dřeva a následky jeho používání. Tomuto stylu nábytku se také říká reclaimed wood (neboli „dřevo sešlé věkem“), patina a je momentálně velmi moderní a populární.

 

Před vlastní truhlářskou výrobou jsme zpracovali grafický návrh stolu.

Konstrukce stolu podporuje charakteristické vlastnosti dřeva, jako je sesychání, rozpínání a přirozené vady. Pro výrobu stolu jsme použili prkna a trámy různých šířek. Jelikož každá nedokonalost dřeva byla žádoucí, tak jsme jednotlivé části jídelního stolu opracovali jen zhruba. Tento masivní stůl jsme nejprve vyrobili a sestavili ze surového dřeva a následně jsme doladili povrchovou úpravu pro reclaimed wood styl.

Jednotlivé části stolu jsme nejprve opálili, následně ručně opracovali drátěným kartáčem, abychom dosáhli požadovaného patina vzhledu. Díky opálení a kartáčování ještě více vynikly jednotlivé prohlubně, suky a vady, které dřevo má.

Pro ochranu dřeva stolu jsme použili vosk, který se do dřeva nasál a zakonzervoval ho. Po zaschnutí zůstala v prohlubních dřeva vrstva vosku, která zaručila, že stůl vypadá opravdu rustikálně.

Doporučujeme ještě ošetření nábytku z masivu bezbarvým tvrdým voskovým olejem, který zaručí, že nábytek bude dále chráněn před poškozením.

Zákazník si ale takové ošetření nepřál. Chce, aby se na tomto masivním stole podepsal zub času ještě víc a dodal mu tak vzhled masivního stolu, vyrobeného ze starého dřeva.

Jak můžete vidět, výsledek je originál. Nikde jinde ten samý stůl, se stejným dekorem, stejnými nedokonalostmi, nenajdete. Práci jsem si dali i s jednotlivými detaily. Např. spojovací materiál (matky apod.) jsem namáčeli v chemických látkách, abychom docílili vzhledu korodovaného kovu.

Líbí se vám rustikální nábytek a patina? Líbí se Vám styl reclaimed wood? Líbí se Vám tento masivní stůl a chcete podobný? Nebo chcete jiný nábytek v tomto vintage stylu? Neváhejte nás kontaktovat a popsat nám Vaše představy. Určitě nejdeme společnou řeč a vyrobíme masivní stůl, či jiný nábytek v naší truhlářské dílně přímo na míru pro Vás.

Líbí se Vám naše práce?