Drobné stavební úpravy

Zazdít bezpečnostní zárubeň, postavit příčku pro posuvné dveře a další zednické práce..

Abychom byli schopni svým zákazníkům poskytnout úplné zajištění projektu, je v našem zájmu také nabídnout kvalitní zednické práce. Samozřejmě nechceme konkurovat stavebním firmám a ani se nesnažíme provádět kompletní rekonstrukce objektů. Rozhodně však dokážeme obstarat vše potřebné pro bezproblémový průběh celé, nám svěřené zakázky.

Náš šikovný zedník provádí hlavně tyto práce:

 

  • Demontáže starých kovových zárubní
  • Přesné zazdění bezpečnostních kovových zárubní pro bezpečnostní dveře
  • Průrazy v příčkách pro dveře a stavební pouzdra
  • Stavby sádrokartonových příček (například pro posuvné dveře do stavebního pouzdra)
  • Stavby příček z přesných tvárnic Ytong, Hebel… (například pro posuvné dveře do stavebního pouzdra)
  • Opravy omítek v interiéru i exteriéru
  • Štukování a případnou výmalbu v interiéru i exteriéru
  • Pokládku dlažby a obkladů v interiéru i exteriéru
  • Samozřejmostí je odvoz a likvidace veškerého stavebního odpadu a suti

Pokud se jedná o zednickou práci nám nejbližší – a to zazdívání bezpečnostních zárubní Sapeli, jde skutečně o poměrně přesnou činnost. Nejprve prováděnou hrubou práci při demontáži původní zárubně, vystřídá následně přesné vyměřování pomocí laseru a jemné vyrovnání nové zárubně. Není zde místo pro nesprávné usazení, protože bezpečnostní dveře musí po dokončení práce perfektně zapadnout. Dveře Sapeli s kovovou bezpečnostní vložkou a rozvorovým mechanizmem vážící okolo 80kg(!) prostě nemůžete „přihoblovat ve falcu a zúžit“ z důvodu nesprávně zazděné zárubně. Nejde o to brát práci firmě provádějící rekonstrukci celého Vašeho bytu, ale chce to praxi a vědět konkrétně co dělat.

Stavby příček, ať už sádrokartonových anebo z lehkých přesných tvárnic. To je také součástí nabídky našeho portfolia. Velmi často se jedná o zhotovení předělu, současně s dodávkou a montáží dveří. Ty se mohou následně osazovat buď do klasické obložkové zárubně (dveře otočné, skládací, kyvné, atd..), nebo posuvné mezi stěny, tedy do stavebního pouzdra JAP. V případě takových zakázek můžeme realizovat kompletní dodávku v podobě příčky, stavebního pouzdra, zárubně i dveří. Nemusíte řešit časovou koordinaci mezi jednotlivými pracovními operacemi, nebo v horším případě kdo a z jakého důvodu nesprávně osadil stavební pouzdro a proč je nutné dveře a zárubně nyní podřezávat. Postaráme se, nechte to na nás.

Klasické zednické práce jako je zhotovení omítky, natažení lepidla a armovací sítě (perlinky) anebo štukování okolo zazděné zárubně či celé stěny. To jsou činnosti, kterých se nebojí žádný šikovný zedník a ten náš v tom není vyjímkou.

Jak dobře svůj obor zedník zvládá, se však ukáže třeba při pokládce dlažby a obkladu. Rovné linie řad a sloupců obkladaček správně navazujících mluví sami za sebe. Zednická práce je poctivé řemeslo a jako i jinde, dobré výsledky potřebují dostatek praxe a „mít to v ruce“.