Bez diskuze, je nejvhodnějším způsobem výběru těch správných dveří Sapeli do Vašeho interiéru, vždy osobní návštěva vzorkové prodejny.

V naší vzorkové prodejně, jsme připraveni poskytnout Vám odbornou radu ve všech technických řešeních do posledního detailu. Nejenže „na živo“ si u nás můžete vybrat z kompletního sortimentu veškerých povrchových úprav z nabídky výrobce, ale také porovnat vhodnost jednotlivých kombinací s podlahovinami. Obzvláště důležité je vidět na vlastní oči dveřní skleněné výplně, včetně zasklívacích lišt. V neposlední řadě také vyzkoušet tu správnou kliku, která musí nejen dokreslit design dveří, ale také dobře padnout právě do té Vaší ruky. Z tohoto důvodu máme v naší vzorkové prodejně fyzicky vystavený opravdu velký výběr klik od několika předních dodavatelů kování, a to hlavně: M&T, TWIN, AC-T Servis, COBRA.

 

..jak Vám tedy stručně poradit s alespoň obecnou orientací, mezi jednotlivými modely dveří a zárubní Sapeli zpoza Vašeho monitoru? Nabídneme Vám zde alespoň výčet těch nejdůležitějších informací. Nemáme strach, podělit se s Vámi o základ našeho  know – how, získaného dlouholetými zkušenostmi s výrobky Sapeli. Sami velmi rychle zjistíte, že nutná potřeba odborných rad a technické pomoci, kterou vždy našim zákazníkům poskytujeme, Vás přesvědčí ke spolupráci.

 

Povrchová úprava

Přečtěte si stránku o rozdělení dveří Sapeli dle povrchu. Určete si typ (druh) povrchové úpravy. S tímto souvisí, co od dveří očekáváte. Ale také jaká je celková částka, kterou uvažujete investovat.  Pokud Vám mohu poradit, přijďte se podívat do naší vzorkovny na veškeré nabízené povrchové úpravy. „Osahat“ si jednotlivé druhy a udělat si obrázek o tom, jak vypadají celé dveře, vyrobené z Vámi vybraného materiálu. Dnešní moderní technologie výroby umožňují velmi přesvědčivě zpracovat i umělé materiály. Avšak kdo požaduje opravdovou přírodu a originalitu přírodních materiálů, je nutné vidět na vlastní oči vše, co Vám přírodní dýha může nabídnout. Při použití dřevěné dýhy, totiž musíte vždy počítat s originalitou každého kusu, která je daná právě přírodním materiálem. Vždyť každý strom přeci roste za jiných podmínek. Dřevo vždy pracuje, barva dýhy u nově vyrobených dveří několik měsíců dozrává a vlivem vzdušné oxidace a UV záření se kresba zvýrazňuje a barva mění. Naopak umělé materiály, jsou proti těmto vlivům rezistentní.

 

Design jednotlivých modelových řad

Volíte mezi klasickými tvary do klasičtěji zařízeného interiéru bytu, nebo třeba i chalupy? Například modely Sapeli Bergamo, Venecia, by Vás mohly zajímat. Do nových, moderně zařizovaných bytů a domů, nebo kanceláří, budete pravděpodobně vybírat mezi dnes oblíbenými tvary s minimem rámečků, oblinek a bez výraznějšího lištování. Naopak, v moderních interiérech je dnes velmi žádoucí hladký tvar dveří, se zajímavou strukturou, nebo kombinací dýh. Tedy třeba modely Sapeli Tenga, KubikaMetalik.

 

Sklo, prosvětlení prostorů a bezpečnost

Dalším faktorem ovlivňujícím výběr vítězného modelu Vašich nových dveří Sapeli pro Váš interiér, je požadavek na tvar a velikost prosklení. Pravděpodobně, do obývacího pokoje, budete chtít osadit dveře s větším podílem prosklení. Naopak tomu bude u technických místností, ložnic, atd., kde je lépe zvolit dveře plné. Většina modelů dveří Sapeli se nabízí jak v plném provedení, tak v řadě prosklených variací. Avšak je nutné si uvědomit, že třeba model Sapeli Damier, se s větším prosklením nevyrábí. A jsou zde i modely bez prosklení vůbec. Viz. Sapeli Bonalana. Zde je pak nutné zvolit vhodnou kombinaci několika modelů – výborně se nabízí kombinace s celoskleněnými dveřmi Sapeli Sapglass. V katalogu je vždy uvedeno, která skla jsou již zahrnuta do základní ceny prosklených modelů. Je však celá řada dalších druhů skel na výběr. U skel, stějně jako u povrchových úprav, Vám rozhodně doporučujeme navštívit naší vzorkovou prodejnu a jednotlivé druhy skel vidět reálně. V nabídce je také bezpečnostní úprava některých skel kalením, či přímo možnost zvolit bezpečnostní, lepené sklo.

Se skleněnými výplněmi velmi souvisí zasklívací lišty. V našem katalogu dveří Sapeli, vždy u každého modelu dveří uvádíme, jaký profil zasklívací lišty můžete vybírat.

 

Hrany dveří

Modely dveří SAPELI Kubika, Harmonie, Metalik, mají pevně dané tvary hran dveří, vycházející především z konstrukce těchto dveří a nelze je tedy měnit. U ostatních modelů si však máte možnost vybrat, zda bude hrana dveří ostrá, či zaoblená, zda bude ukončená hliníkovým profilem, nebo třeba bez polodrážky. Toto také vždy v katalogu u každého modelu uvádíme.