Povrchové úpravy dveří a zárubní Sapeli

Přírodní a umělé povrchy

Dveře i zárubně nabízí firma Sapeli v mnoha provedeních co se týče vzhledu , ale i povrchů. Prvotně by se daly povrchy dělit dle původu použitého materiálu na dvě hlavní kategorie. Všechno má však své výhody a nevýhody, ikdyž co může být výhoda pro jednoho, pro druhého nemusí.

Přírodní

Obecně platí, že přírodní povrchové úpravy nabízí zákazníkovi perfektní originální design. V přírodě nenaleznete dva naprosto totožné jedince, tedy v našem případě se jedná hlavně o stromy. Ikdyž jistě platí, že obecné základní rysy konkrétní dřeviny jsou shodně dodrženy u každého kusu, unikátní kresbu a barevnost má vždy každý strom jedinečnou. Tuto svou jedinečnost pak předává dveřím a celému Vašemu interiéru. Mezi přírodní povrchy používané v Sapeli, patří masivní dřevo, dřevěné dýhy domácích i exotických stromů a kamenné dýhy.

Umělé

Jasná výhoda může být pro všechny umělé povrchy stejná: Jednotnost. Pokud je povrchová úprava vyráběna uměle, může stroj kopírovat totožný vzor za použití stejných barev mnohokrát. To může být požadavkem zákazníka například u řady stejných dveří na chodbách. Další výhodou je odolnost. Pokud zvolíme materiál, který je ve své podstatě tvrdý, budou dveře mechanicky odolné ikdyž na nich bude vzor třeba měkké olše. V neposlední řadě tady jde také hlavně o cenu – imitovat drahou exotickou dřevinu je samozřejmě levnější, než zvolit originál.