Společnost ČESKÉ DVEŘE s.r.o. Vám nabízí kompletní servis produktů českého výrobce dveří a zárubní Sapeli, a.s.. Srdečně Vás zveme do naší vzorkové prodejny, kde Vám poradíme při výběru těch nejvhodnějších dveří do Vašeho interiéru, zrealizujeme prodej, montáž, záruční a pozáruční servis..

 Zdarma a nezávazně zpracujeme cenovou nabídku a zaměříme stavební otvory. Můžeme kontaktovat stavební společnost, která Vám realizuje rekonstrukci, či staví nový dům a společně vyřešíme podmínky stavební připravenosti pro montáž dveří a zárubní Sapeli. Poskytneme Vám plnou technickou podporu, aby při dokončování staby, kdy se provádí montáž dveří a obložkových zárubní, nenastaly žádné komplikace. Je třeba dbát nejen na správné rozměry stavebních otvorů, ale například i na vhodně zakončené přechody podlahových krytin. Pro různé systémy otevírání dveří je nutné počítat s rozdílným zakončením podlah. Jiné požadavky jsou pro otočné dveře s polodrážkou, jiné pro posuvné dveře ve variantě posouvání do stěny (do stavebního pouzdra) anebo vně, po stěně. Prahy, které mnohé chyby skryly, se dnes již používají minimálně a přechodová lišta musí perfektně lícovat se dveřmi. A jiné drobnosti: Jak v koupelně a na wc ukončit obklad stěny? Počkat až po montáži zárubně, či ne? Na veškerých těchto a mnohých dalších detailech, které si člověk v první fázi výběru dveří ani neuvědomí záleží výsledný efekt.

 Samostatnou kapitolou, jsou prosklené stěny. Ať už menší, kupříkladu jednokřídlé dveře a boční světlík, či nadsvětlík, nebo větší stěny s posuvnými dvoukřídlými dveřmi, bočními světlíky po obou stranách a třeba i nadsvětlíkem. Uvážíme-li, že dodatečné úpravy stavebních otvorů, zjištěné až při montáži dveří, přináší problémy samozřejmě z důvodu již dokončených ostatních stavebních operací, včetně finálních podlah, výmalby, apod., je nutností skloubit Vaši představu zákazníka, jako budoucího uživatele dveří Sapeli s požadovanou stavební připraveností a možnostmi řemeslníků přímo na stavbě. Je třeba si dále uvědomit, že je nutné dodržovat platné normy a předpisy české legislativy, týkající se například požárních uzávěrů a doby, po kterou mají tyto uzávěry odolávat požáru a bránit jeho šíření.

 Dalším faktorem, je doporučení výrobce k užívání výrobků a tím se také vyhnout následným problémům po osazení a řešení zbytečných reklamací. To se týče hlavně rozdílů vlhkosti a teploty vzduchu, v jednotlivých místnostech. Všechny dveře a zárubně Sapeli, jsou standardně vyráběny v tzv. třídě „KLIMA I“, což znamená, že je můžete bez obav používat v celém interiéru Vašeho domova či kanceláře, včetně koupelny, nebo spíže. Přesto zde existují určitá omezení a to hlavně přechody mezi vytápěným domem a pouze lehce temperovanou garáží nebo sklepem. Zde jsou, především v zimním období, velké rozdíly teploty a relativní vlhkosti. Na dveřích, ze strany příjemně vytopené místnosti, se pak může tvořit kondenzát, který se následně vsákne do dveří. Právě v těchto případech, je potřeba zvolit speciální doplňkové úpravy dveří. Pomocí nich budou Vaše dveře, aniž by jakkoliv utrpěly na designu, chráněny. Pod dekorativní povrchovou úpravou dveřního křídla je umístěna speciální hliníková vrstva, která zabrání dalšímu pronikání vlhkosti do nosné konstrukce. Dveře s těmito úpravami se označují „KLIMA II“, dveře s nejvyšší odolností, které lze však osadit pouze do kovové zárubně, pak „KLIMA III“. Takto bychom mohli pokračovat dále ve výčtu speciálních úprav dveří třeba v kategoriích Požárních uzávěrů, RTG dveří, Zvukově izolačních dveří, atd.

 Obraťte se proto na nás s Vašimi dotazy a požadavky. Rádi pomůžeme zrealizovat jakoukoliv zakázku a poradíme Vám s řešením nejrůznějších nestandardních situací. Nechte se provést od počátečního výběru dveří, přes zaměření, až po montáž a předání zakázky k užívání. Ušetříte si mnoho času a problémů, které vyřešíme za Vás. Navštivte nás, budeme se těšit na spolupráci!

 Pokud si budete chtít některé konkrétní technické informace vyhledat sami, připravili jsme pro Vás přehledně zpracovanou sekci Sapeli/Technické informace. Naleznete zde mnoho užitečných rad, týkajících se doporučených přechodů podlah, požadovaných rozměrů stavebních otvorů, možností skleněných výplní a mnohých dalších…

Dodáme a namontujeme Vaše nové dveře. Poradíme s technickým řešením.

Jsme certifikovaná firma pro prodej a montáž dveří Sapeli. Pracujeme nejen v Praze, ale i celých Středních Čechách.