Stavební pouzdra JAP

Jsou dnes velmi často používanou a praktickou součástí systémů posuvných dveří.

Co je stavební pouzdro? Jakou má vlastně funkci?

Jedná se o stavební prvek, předpřipravený ve výrobním závodě. Při montáži stavebního pouzdra na stavbě, se pouzdro pro posuvné dveře smontuje z několika hlavních dílů do funkčního celku a následně osadí do připraveného stavebního otvoru v příčce. Použitím stavebního pouzdra JAP odpadá velmi problematické uložení a ukotvení pouze samostatné vodící lišty, jak tomu bylo v minulosti. S tím souvisí také zakrytí prostoru pro zasouvání dveří, kde při nepřesném provedení této operace hrozí následné poškrábání dveří drhnutím o záklop.

To je s použitím stavebního pouzdra JAP vyřešeno. Stavební pouzdro tedy tvoří jakousi stabilní a pevnou plechovou kapsu. Její součástí je vyjímatelná kolejnice z hliníkového profilu a vozíky pro samotný posuv dveří s ložiskovým pojezdem. Stavební pouzdro, do kterého se dveře zasouvají, je zároveň i chrání.

Prodej stavebních pouzder JAP

Zajišťujeme prodej s možností osobního vyzvednutí v Praze (po předchozím objednání), ale také bezplatnou dopravu stavebního pouzdra po celé České republice. V případě požadavku na prodej pouzder bez montáže, je pro Vás nejrychlejším způsobem objednání přes náš internetový obchod. Pokud před zakoupením stavebního pouzdra potřebujete poradit s výběrem konkrétního typu, vhodného pro Váš zamýšlený účel použití anebo chcete konzultovat technická řešení a možnoti osazení stavebních pouzder JAP, kontaktujte nás. Pomůžeme Vám, případně zpracujeme individuální cenovou nabídku.

Montáž stavebních pouzder JAP

Nabízíme dodávku všech typů stavebních pouzder JAP včetně kvalitní montáže. Neváhejte nás kontaktovat pro zpracování nezávazné cenové nabídky. Individuálně Vám naceníme kompletní dodávku, abyste se nemuseli o nic starat. Případně kontaktujeme realizační firmu provádějící stavbu či rekonstrukci Vašeho objektu. Nejčastěji osazujeme stavební pouzdra JAP v bytech a rodinných domech do koupelny, na toaletu, do šatny anebo i větší stavební pouzdra pro dvoukřídlé dveře do obývacího pokoje. V komerčních prostorech se pouzdra JAP montují hlavně do kuchyněk, šaten, či velká pouzdra pro dvoukřídlé dveře třeba k oddělení zasedací místnosti.

JAP NORMA – STANDARD

Pro jedny jednokřídlé dveře. Pouzdro můžeme osazovat do zděné, nebo sádrokartonové příčky. K dispozici je typ pro dokončenou sílu stěny minimálně 10, nebo minimálně 12,5 cm. Toto je naprosto nejčastěji osazované stavební pouzdro pro klasické jednokřídlé dveře. Stavební pouzdro STANDARD se běžně používá všude tam, kde jsou pouze jedny dveře (v blízkosti není hned druhý průchod, do kterého by stavební pouzdro zasahovalo) a postačuje Vám šíře průchodu maximálně 110cm. K uzavření průchodu se používá jediné dveřní křídlo. Standardní rozměry jsou šíře 60 až 90 cm a výšky 197, nebo 210 cm. Nestandardní rozměry jsou možné.

JAP NORMA – KOMFORT

Pro jedny dvoukřídlé dveře. Pouzdro můžeme osazovat do zděné, nebo sádrokartonové příčky. K dispozici je typ pro dokončenou sílu stěny minimálně 10, nebo minimálně 12,5 cm. Jedná se nejběžněji používané dvoukřídlé dveře, kde jsou jednotlivá křídla usazena proti sobě. Tedy dalo by se také říci, že se jedná o sestavu dvou protilehlých jednokřídlých pouzder, smontovaných do jednoho celku. Pro jednoduchost ovládání dveří se doplňují pouzdra KOMFORT také tzv. synchronizací posuvu (synchronem). Pod kolejnici s pojezdovými vozíky se montuje systém kladek a ocelového lanka. Stačí pak dveře táhnout pouze za jediné křídlo, druhé se otevírá/zavírá synchronizovaně samo. Standatdní rozměry jsou pro dveře o šíři 125 (2x 60) až 185 (2x 90 cm) a výšce 197, nebo 210 cm. Nestandardní rozměry jsou možné.

JAP NORMA – PARALLEL

Pro jedny dvoukřídlé dveře. Pouzdro můžeme osazovat do zděné, nebo sádrokartonové příčky. K dispozici je pouze pro dokončenou sílu stěny minimálně 20 cm. V této variantě jsou použity dvoukřídlé dveře, ovšem obě křídla se zasouvají souběžně a synchronizovaně na jednu stranu přes sebe. Z toho důvodu je i nutná větší tloušťka příčky. Tento systém pravděpodobně znáte z výtahů, kde se velmi často používá a říká se mu také teleskop. Synchronní kování zde zajišťuje ovládání obou dveří pouze za hlavní křídlo. Podřízené se pak pohybuje poloviční rychlostí. Standatdní rozměry jsou pro dveře o šíři 125 (2x 60) až 185 (2x 90 cm) a výšce 197, nebo 210 cm. Nestandardní rozměry jsou možné.

JAP NORMA – UNIBOX

Pro dvoje jednokřídlé dveře. Samostatné, na sobě nezávislé průchody. Pouzdro můžeme osazovat do zděné, nebo sádrokartonové příčky. K dispozici je pouze pro dokončenou sílu stěny minimálně 20 cm. Když chcete osadit dvoje jednokřídlé dveře, které se mají posouvat do společného prostoru mezi průchody, použijte stavební pouzdro JAP NORMA – UNIBOX. Jednotlivá křídla se zasouvají přes sebe. To se hodí třeba v chodbě, pro samostatné vstupy do koupelny a wc. Standatdní rozměry jsou pro dveře o šíři 60 až 90 cm a výšce 197, nebo 210 cm. Nestandardní rozměry jsou možné.

Pro osazování stavebních pouzder JAP platí několik obecných zásad, které je nutné vždy dodržovat:

  • Stavební otvor musí být vždy vynesen překladem, pouzdra nejsou schopná nést zatížení příčky.
  • Pouzdra se dodávají ve dvou provedení dle osazení: Do sádrokartonových příček a do zděných příček, kde je pouzdro navíc opatřeno mřížkou pro snadné omítání.
  • Stavební pouzdra se vždy osazují na výšku budoucí dokončené čisté podlahy, tzn. od výšky budoucí dlažby, koberce, plovoucí podlahy..
  • Stavební pouzdra JAP NORMA STANDARD a JAP NORMA KOMFORT je možné dodat také pro minimální dokončenou sílu stěny 10cm, nebo 12,5cm.
  • Součástí námi dodávaných stavebních pouzder JAP je vždy také posuvné kování (pojezdy) pro dřevěné dveře. V případě osazování celoskleněných dveří STYLUS je nutné toto uvézt do objednávky a zvlášť přiobjednat speciální kování pro celoskleněné dveře (za příplatek).

Ve společnosti ČESKÉ DVEŘE s.r.o. Vám nabízíme samozřejmě také úplnou podporu při výběru vhodných posuvných dveří a zárubní Sapeli do stavebních pouzder JAP. Přijďte se podívat do naší vzorkové prodejny na osazené stavební pouzdro JAP S 700 – 070, vybrat si vhodné kování na posuvné dveře s možností uzamykání na klíč anebo WC kličku, nebo si k nám přijďte třeba jen pro radu, rádi Vás uvidíme!

Katalog stavební pouzdra JAP 2009 CZ

Katalog stavební pouzdra JAP 2009 CZ

 

Katalog kování posuvné dveře JAP

Katalog kování posuvné dveře JAP